Srpen 2007

Krásný Dvůr

10. srpna 2007 v 16:45 výlety
S přítelem jsme se rozhodli, že vyrazíme na výlet. Vybrali jsme si Krásný Dvůr, 28. 7. 2007 jsme vyrazili na cestu, netrvalo dlouho a byli jsme na místě. Z venčí opravdu velmi pěkně vypadající zámeček, a protože tak pěkně vypadá natočilo se zde i několik pohádek.
Vstupné bylo 60,-(1 dospělý) a to je celkem přijatelná cena.
A pak to začalo, průvodce byl očividně svou prací zcela otráven, jistě provázel již x-tou skupinu "čumilů" a výklad byl opravdu velmi krátký a k mnoha obrazům a jiným vystavovaným exponátům nebyl žádný komentář. Pokud se někdo zeptal, kdo je namalován na obraze, řekl nějaké jméno, skoro nikdo nevěděl, kdo to je, a když se zeptali, co udělal - tak odpověď byla byl synem či dcerou toho a toho - ha a opět neznámí lidé.... takže jsme se nedozvěděli nic a byli jsme rádi, že jdeme už do další místnosti.
Celá prohlídka opravdu nestála za nic, jediné zajímavé, co mě opravdu zaujalo byla Psi chodba. V této chodbě byly obrazy zámeckých psů a jejich jmen, to byla opravdu nádhera.
Bohužel se uvnitř nesmí fotit, toho jsem si nevšimla. Nikde nebyla viditelná značka či upozornění, že je zákaz focení. No nic, takže jsem si vyfotila hodiny :-) v první místnosti, a když jsem chtěla vyfotit chodbu, průvodce si toho všiml a upozornil mě, že je to zakázané...No tak moc fotek odtud nemám :-( ..... zde
No, ale zámecký park je opravdu krásný, klidný, ke krásné procházce jak stvořený. Bohužel v polovině procházky se zkazilo počasí a začala poprchávat. Než jsme dorazili k autu strhl se strašný ceďák a my byli rádi, že už jedem domů.