Něco o Grace

6. března 2007 v 20:40 |  článečky
3. 3. 2007 - tedy v sobotu jsem se vydala na Kladno, konečně uvidím Grace!!!! Celou cestu jsem přemýšlela, jestli si mě bude pamatovat, bude jako Arča, jakou má asi povahu, co vše už asi umí.... Bohužel počasí nepřálo, přišel menší deštík, všude bylo mokro a lehce krápalo. Takže návštěva se uskutečnila v "bytečku", kde Grace žije... Ani se mi nezdálo, že jsem v paneláku, byl to tak obrovský byt až mě to zaskočilo. Mohu říct, že má čubinka víc místa než já ...
První dojem byl absolutně perfektní, k lidem je Grace přátelská. Od majitelky jsem se dozvěděla spoustu informací. Takže začnu jejím popisem. Je vlkošedá po psovi, po Arče má vzhledově jen pozadí (takovou pořádnou prdelku :-)...). Grace je sebejistá, má kuráž, od majitelky jsem zjistila, že na některé psy je dosti agresivní... Podle mých znalostí a zkušeností z ní vyroste velmi dominantní fenka. A pokud se její chování nebude usměrňovat, mohla by nadělat dost problémů. V případě, že by se ještě více osvalila, byl by tu hlavně problém zvládnout (ustát) ji na vodítku, kdyby "vyjela" po jiném pejskovi. Je to ještě stále štěně, teď začne puberta... a to bude rodeo a nebo taky ne :-)...
Takže doporučuji, trénovat "ignoraci pejsků", zvolit si nějaký povel např. nesmíš, klid, buď hodná.. když půjdete kolem psa a začne vyjíždět nebo jen vrčet, rázně říct povel, škubnout vodítkem (dostatečně silně..) nebo jinak upoutat její pozornost, pokud si ho již nevšimne pořádně pochválit, pokud ano opakovat stejný postup, povel, škubnutí... Zde se vyplatí stahovací (řetízkový) obojek, obyčejný kožený totiž nemá žádnou funkci, v tomhle případě jedině udřít majitelku... Je to velmi dlouhodobé, ale záleží na každém pejskovi, přece jenom každý pes je jiný. Takže v postupu vydržet a nepolevovat (no ona si jen zavrčela, tohohle opravdu nemá ráda atd. - NEEXISTUJE!!!!) Je to běh na dlouho trať, ale pokud se to zdárně dovede do konce, bez chyb... je vše vyhráno. Mě to s Arčou taky dost dlouho trvalo, ale teď nemusím mít obavu, když jde na volno a kolem nás projde někdo se psem mohu se na ní spolehnout, že se nic nestane, i když se míjíme jen na 1,5 m... Pokud se jedná o hry, tam to tak 100% není, kolikrát musím opakovat "buď hodná", což Aru uklidní, ale jakmile se Aře zdá, že pejsek jí chce dát hlavu nebo tlapu na kohoutek je zle, pejsek dostane tvrdou lekci (žádné potrhané ani jinak pomordované pejsky za sebou na procházce nezanecháváme) a je opět klid. Tak doufám, že alespoň takhle nějak to půjde s Grace, kdyby to šlo ještě líp budu šťastná.
Další věc, co mě velmi potěšila je, že Grace má ráda děti... což se o Aře říct nedá, takže mám opravdu velkou radost. Také my panička vyprávěla o ničitelských sklonech Grace, takže jsem tak v duchu vzpomínala, co vše jsem uklízela, opravovala a schovávala po Arče... Takže zatím se jí daří stejně dobře jako Arče v jejím věku... Tak snad už nepřitvrdí :-)
Jinak jsem byla celou návštěvu radostí bez sebe, z malý kousavý Kucinky, je nádherná mladá slečna Grace. Je fakt, že jí zůstal menší zlozvýček - dává tlapky přes nohy, když někdo sedí. Panička se to snaží odbourat.. tak snad se jí to povede. Ale mě to připomnělo, jak jsem si hrála s 2,5 měsíčním štěňátkem na kousanou. Navlečená do silný budny, sedla jsem si na matraci, počkala jsem až zaútočí s rozeběhem, trochu jí pomordovala, počkala jsem až dá tlapky přes moje nohy, trošku se uklidní (přece jenom abych neměla i přes tu bundu tak velké modřinky) a pak jsem jí nechala chvilku kousat do rukávu. Vždycky začla u lokte a postupně jela dolu až na kraj, když se jí zdálo, že v rukávu nemám ruku, vylítla jak čertík a snažila se mě rafnout do čelisti, naštěstí i když jsem ji nestihla několikrát zarazit, jen tak lehce mě štípla a vrátila se k rukávu nebo k botám.
Dost už vzpomínek. Také má doma zvířecí kamarády, staršího hafana s delší světlou srstí a kocourka. Panička Grace říkala, že jsou to všichni velcí kamarádi, což je úplně perfektní.
Jsem moc ráda, že se tahle návštěva uskutečnila, bylo to skvělé sobotní odpoledne...
Doufám, že se o Grace v budoucnu dozvím ještě víc, její pokroky, co dělá, co zničila :-)
A všem z její smečky přeju, ať se mají skvěle a Grace jim dělá jen radost....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí můj blog?

ano, perfektní 54.1% (59)
docela dobrý 17.4% (19)
normálka 7.3% (8)
nic moc 7.3% (8)
ne, nelíbí 13.8% (15)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama